Ne posztolj olyasmit, ami később kínos lehet! Unalmasan hangzik? Nem lehet elégszer mondani! Nap mint nap veszítik el emberek a megélhetésüket azért, mert olyat raktak ki a Facebookra, amit nem kellett volna. Sokan saját hülyeségük áldozatai, de vannak olyanok is, akiknek a főnöke túlzottan vaskalapos.
Egy brit nő esküdtként vett részt egy bírósági tárgyaláson. A felelősségének súlyával tisztában volt, ezért fura módszert választott, hogy biztosan jó döntést hozzon. Az ügy részleteit megosztotta a Facebookon, és szavazásra buzdította az ismerőseit. A szavazás eredményéről nincs hír, a nőt azonban azonnal kizárták az esküdtszék tagjai közül.
A National Suisse biztosító társaságnak ennél kevesebb is elég volt ahhoz, hogy kirúgja egyik alkalmazottját. A nő migrénre panaszkodott, és kérte, hagy maradjon otthon, az elsötétített szobában. Aztán Facebookozni kezdett. Többet vissza sem kellett mennie az irodába. A főnöke szerint ugyanis ha a kijelző fénye nem zavarta, dolgozni is tudott volna.
Az angliai Swindon Great Western kórházának több dolgozóját függesztették fel azért, mert az éppen aktuális Facebookos kihívásnak hódoltak a munkahelyükön. A „feküdj hasra a munkahelyeden” játék nem jött be a főnökségnek, így amikor meglátták a fotókat a neten a kórház padlóján, a műtőasztalon vagy éppen a helikopter leszállón hasaló kollégákról, azonnali hatállyal felfüggesztették a munkaviszonyukat.
Azonnal repültek, és nem repülnek többet azok a légiutaskísérők, akik a Facebookon beszélték meg munkahelyi kalandjaikat. A Virgin Airlines tizenhárom stewardesse nem csupán arról cserélt eszmét, hogy egy-egy gép motorját hányszor kellett javítani, vagy arról, hogy csótányok vannak a fedélzeten, de időt és energiát nem kímélve pocskondiázták az utasokat is, akiktől végső soron a fizetésüket kapták.
Egy nappal azután, hogy egy hatodikos diák meghalt egy tengerparti osztálykiránduláson, a 15 éve tanító Christine Rubio a következő ízléses posztot osztotta meg: „Azt gondoltam, én is a tengerpartra viszem kirándulni az osztályomat. Utálom őket.”
„Ez szexi!” – így kommentelte egy bronxi tanár egyik tanítványa képét. Ő sem tanít már tovább.
Ashley Payne egy bulifotót posztolt. Ez is elég volt a kirúgásához. Ő egyelőre harcol, hogy visszakaphassa az állását.
Nathalie Blanchard-t 2008-ban munkaképtelennek nyilvánították depresszió miatt. A kanadai biztosítótársaság, amely a járadékát fizette, ellenőrizte a facebook oldalát, ahol számtalan képet talált a tengerparton koktélozó vagy éppen chippendale klubban szórakozó hölgyről. Azóta nem kap segélyt.