Minden, amit 50 felet tudni érdemes

Silver Fox

Hogyan találjunk ideális munkaerőt?

2013. május 22. - nagymenő

Egyedül nem megy. Igaz ez a vállalkozásokra is. Hiába zseniális, nagy munkabírású, sokoldalúan képzett és tapasztalt egy vállalkozó, az üzlet sikere mégis azon múlik, meg tudja-e szerezni – és persze tartani – a legjobb munkavállalókat. Azt gondolhatnánk, hogy amikor a munkanélküliség világszerte csúcsokat dönt, egyszerű feladat megfelelő alkalmazottat találni. Pedig éppen hogy nehezebb, mint bármikor. A beteges gazdasági környezetben a munkaadók nem engedhetik meg maguknak a rossz döntéseket. Nincs vesztegetni való idő és pénz. Márpedig egy rossz döntésnek nagy ára van.  A toborzás, az interjúztatás, az új alkalmazott szerződtetése, betanítása, tréningezése mind idővel, költséggel jár. És akkor még nem is beszéltünk a fizetésről, adóterhekről. A Grow America nevű tanácsadó szervezet alapítója, Alan Hall szerint hét alapvető kérdést mindenképpen vizsgálni kell ahhoz, hogy ne fogjunk mellé, amikor munkavállalót keresünk.

employee-retention.jpg

Kompetencia. Igen, még mindig ez az első szűrő. Vajon a jelölt megfelelő képzettséggel, képességekkel, gyakorlattal rendelkezik? Megvan minden tudása és adottsága ahhoz, hogy megfelelő színvonalon elvégezze a munkát?

Alkalmasság. Az alapvető feladatokon kívül képes-e a jelölt olyanokat is megoldani, amelyek több erőfeszítést, kreativitást kívánnak? Az alkalmasság több, mint a kompetencia. Azt jelenti, hogy a potenciális munkavállaló fejlődőképes, idővel olyan munkát is elláthat, amely nagyobb felelősséggel jár.

Összeférhetőség. Hogyan illeszthető be az új munkatárs a szervezetbe? Jól kijönne a kollégákkal? És ami még fontosabb: az ügyfelekkel, partnerekkel?

Elkötelezettség: A jelentkező komolyan gondolja, hogy hosszú időn át a cégnél szeretne dolgozni? Vagy átjáróháznak tekinti a munkahelyet, és csak a jobb lehetőségre vár? A korábbi munkahelyeken eltöltött idő segíthet a válaszadásban.

Karakter. A jelölt olyan személyiség, akinek az értékei összhangban vannak azokkal, amelyeket a főnök, a cég fontosnak talál? Becsületes? Megbízható? Megtartja az ígéreteit? Magányos farkas vagy csapatjátékos?

Kultúra. Minden cégnek megvan a saját kultúrája – a módja annak, ahogy az emberek egymással beszélnek, kommunikálnak. A céges kultúra közös értékrenden és elvárásokon alapul, amelyek befolyásolják a vezetők és az alkalmazottak viselkedését. Azok a munkatársak, akik nem alkalmazkodnak a céges kultúrához előbb vagy utóbb problémákat okoznak a rendszerben.

Kompenzáció. Munkaadóként meg kell bizonyosodnod arról, hogy a munkavállaló elégedett az ajánlott fizetéssel, juttatásokkal. Ha ez nincs így, hiába lenne vonzó a munka, alul teljesít, és olyan állás után néz, ahol jobban megfizetik. Vagyis lehet, hogy kifogtad az aranyhalat, de az leugrik a horogról.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://silverfox.blog.hu/api/trackback/id/tr705312450

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

hot-spot (törölt) 2013.05.23. 08:18:25

Érdekes írás pont most,amikor mindenhol a mutyeszek seggelnek és pont letojják ,hogy mennyire ideális az illető vagy sem.
süti beállítások módosítása